Turniej Ministrantów

 Turniej Ministrantów Licheń 2019

Już po raz XXVI w sanktuarium w Licheniu odbył się Mariański Turniej Ministrantów. W dniach 9-11 listopada spotkało się 180 ministrantów z 13 mariańskich parafii. Turniej rozpoczął się powitaniem i prezentacją drużyn.

Następnie uczestnicy turnieju podzieleni na dwie grupy wiekowe wzięli udział w ewangelizacyjnym programie przygotowanym przez "MWM", czyli Mariańską Wspólnotę Młodych oraz "ELO" – Ewangelizacyjny Licheński Ośrodek "Kecharitomene".W niedzielne przedpołudnie ministranci rywalizowali w turnieju wiedzy o Eucharystii.
 
 

Centralnym wydarzeniem dnia była Msza św. o godz. 12.00 w bazylice. Jak zwykle duże wrażenie robiła długa procesja na wejście z tak liczną grupą ministrantów i piękna oprawa liturgiczna. Mszy św. przewodniczył kustosz sanktuarium ks. Janusz Kumala MIC, a Słowo Boże o Kościele prześladowanym wygłosił ks. Michał Garbecki MIC.


Po południu na sali gimnastyczniej szkoły podstawowej w Licheniu odbył się turniej sprawnościowy w różnych konkurencjach, które wymagały nie lada kondycji fizycznej i dobrego refleksu, m.in.: robienie pompek, brzuszków, przysiady, zwis na drążku na czas, hula hop, żabki, rzut do kosza, unihokej itd.
 

Wieczorem odbyła się druga część programu ewangelizacyjnego. Starsi ministranci mieli modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem, a młodsi – katechezę, pracę w grupach i modlitwę błogosławieństwa.

Turniej zakończył się w Dzień Niepodległości Mszą św. o godz. 12.00 w bazylice. Słowo Boże o byciu uważnym wygłosił ks. Tomasz Sadłowski MIC.

W zawodach zwyciężyli ministranci z parafii w Lublinie, drugie miejsce przypadło Warszawie Marymont, a trzecie Warszawie Stegny.

Pozostałe miejsca zajęli:

Warszawa - Praga IV
Skórzec V
Rdzawka VI
Goźlin VII
Grzybowo VIII
Puszcza Mariańska IX
Góra Kalwaria X
Cyrhla X
Rzepiska XI
Licheń Stary XII

Zapraszamy do galerii zdjęć:  Autor: Artur Klepczyński, Góra Kalwaria.

Komentarze