Dni Otwartych Drzwi w Seminarium

Szesnastu chłopaków wraz z duszpasterzami z Grudziądza, Góry Kalwarii, Skórca i Warszawy Marymont przyjęło zaproszenie na Dni Otwartych Drzwi Mariańskiego Seminarium w Lublinie w dniach 23-25 lutego.

Spotkanie zaczęliśmy Drogą Krzyżową. Po drodze krzyżowej mieliśmy czas na zapoznanie się.


Konferencję o mariańskim charyzmacie przedstawił br. Bartek Przychodzki. Następnie ks. Wojciech Skóra i br.Mateusz Cielecki podzielili się świadectwem swojego powołania.


Popołudnie spędziliśmy na wspólnej rekreacji, zwiedzając Lublin i grając w gry planszowe. Wieczorem rektor seminarium ks. Tomasz Sekulski poprowadził konferencję pt. „Małżeństwo, kapłaństwo, zakon czy życie w pojedynkę”. Po niej były uroczyste nieszpory, a wieczorem wspólna rekreacja z grą "Taboo". Chętni mogli wziąć udział w całonocnej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Ostatnim punktem programu była prezentacja o życiu i działalności marianów na świecie. Na zakończenie wszyscy uczestnicy podzielili się tym, jak przeżyli ten weekend, a bracia marianie zmierzyli się z pytaniem "dlaczego zostałem marianinem?". Po dobrym obiedzie i kawie uczestnicy "szeroko otwartych drzwi seminaryjnych" wrócili do swoich domów.

Komentarze