Mariańskie Spotkanie Młodych w Skórcu

W dniach 27-29 września miało miejsce Mariańskie Spotkanie Młodych w Skórcu. Było to pierwsze takie ponadparafialne spotkanie „pomariankowe” mające na celu dalszą formację uczestników majowego wydarzenia. W spotkaniu uczestniczyły grupy z Elbląga, Góry Kalwarii, Skórca oraz dwóch warszawskich parafii, Marymontu i Stegien. Temat spotkania w bezpośredni sposób nawiązywał do Marianek, „O Boskim biznesie, czyli co dalej z talentami?”.

Spotkanie rozpoczęło się od Drogi Krzyżowej w parafialnym ogrodzie. W ciemności oświetlonej jedynie światłem świec, uczestnicy mierzyli się z rozważaniami dotyczącymi Miłości. Każdy z uczestników miał szanse, by nieść krzyż, co pozwalało jeszcze bardziej poczuć ciężar niesiony przez Jezusa.
 


Kolejnym punktem piątkowego programu był nocleg. Jego wyjątkowość polegała na tym, że odbywał się on u rodzin ze skórzeckiej parafii.
Sobota rozpoczęła się od wspólnej modlitwy jutrznią. Po niej nastąpiła katecheza świeckiego ewangelizatora, Witka Wilka. Dzielił się swoim doświadczeniem wiary - tym, jaki wpływ na nią miało codzienne czytanie Słowa Bożego.


Uczestnicy spotkania również mieli okazję do spotkania się z Żywym Słowem - po katechezie Wilka był czas przeznaczony na medytację nad fragmentem z Ewangelii według św Łukasza o powołaniu świetego Piotra. Popołudnie było czasem przeznaczonym na spotkanie w grupach i dzielenie czasem medytacji, a także tańce integracyjne.


 Kolejnym gościem sobotniego spotkania był Teatr A, który podzielił się swoim spojrzeniem na ostatnie chwile z życia Jezusa spektaklem „Pasja”.

 

Po nim nastąpił czas adoracji Krzyża i spowiedzi. Następnym punktem w planie była godzina świadectw. Młodzi uczestnicy mogli podzielić się tym jak przezywają swoją wiarę w codzienności. Z czym się zmagają i jak przezwyciężają swoje trudności razem z Jezusem. Punktem kulminacyjnym była Msza Święta o północy. Po niej nastąpiło uwielbienie i przygotowanie do modlitwy przyjęcia Jezusa jako Pana i Zbawiciela.

Wydarzenie było radosnym i pełnym pokoju czasem wypełnionym spotkaniami z Bogiem i drugim człowiekiem. Autor: Katarzyna Grzybek
Zapraszamy do galerii zdjęć.

Komentarze