Rekolekcje dla studentów w Rzepiskach

W dniach od 21.09 do 27.09 odbyły się „Rekolekcje u Marianów” w malowniczej miejscowości Rzepiska. Wzięło w nich udział 14 osób. Naszym schronieniem był ośrodek rekolekcyjno-wypoczynkowy „Stajenka”. Każdego dnia odbywały się Jutrznie i Nieszpory, a także uczestniczyliśmy we Mszy Świętej. Ze względu na niesprzyjającą pogodę w pierwszych dniach przebywaliśmy w ośrodku, ale dzięki temu mogliśmy skupić się na rzeczach duchowych rozważając fragmenty Pisma Świętego. Każda z osób mogła zinterpretować podany tekst, a także wyrazić swoje zdanie. Nie zabrakło wieczornych integracji dzięki, którym mogliśmy się bliżej poznać i spędzić beztrosko czas.


W niedzielę 24.09 wybraliśmy się w góry nad Morskie Oko. Następnego dnia wybraliśmy trudniejszą trasę nad Dolinę Pięciu Stawów Polskich. W trakcie wędrówki podziwialiśmy piękne widoki, które upamiętniliśmy na zdjęciach. Wieczorem Ks. Rafał włączył nam film pt. „Viva Cristo Rey! Niech żyje Chrystus Król” oraz „Miłosny list od Boga Ojca”. We wtorek 26.09 wybraliśmy się do Zakopanego i podzieliliśmy się na trzy grupy. Pierwsza grupa weszła na Gubałówkę, druga wybrała się na spacer po Krupówkach, zaś trzecia pojechała do Krzeptówek do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Pod koniec dnia zostało zorganizowane ognisko. Podczas ogniska Ks. Rafał odpowiadał na nurtujące nas pytania. 27.09 każdy z uczestników rekolekcji wrócił bezpiecznie do swojego domu.


W trakcie rekolekcji mogliśmy odpocząć od trudności życia codziennego, a uczestnicy byli szczerzy, otwarci i pełni energii co sprawiło, że stworzyliśmy miłą atmosferę rodzinną. Naszym zdaniem rekolekcje dały nam czas na osobiste przemyślenia oraz sprawiły, że bardziej poczuliśmy obecność Boga w naszym życiu. Bardzo podobał się nam tryb dnia, w którym funkcjonowaliśmy i sposób jego organizacji, a najbardziej możliwość przebywania między ludźmi, którzy wierzą i praktykują. Dla niektórych osób było to ogromne przeżycie ze względu na to, że po raz pierwszy uczestniczyli w takim wydarzeniu. Z wielką chęcią polecamy wszystkim wzięcie udziały w takich rekolekcjach. Jest to czas niesamowitych wrażeń  i możliwość bliższego spotkania z Jezusem. Chwała Panu!

 Magdalena Żyjewska i Marlena Dziczek. Foto: Piotr Pęczek i Patryk Mamczyński


Komentarze