XVI Olimpiada Mariańska

Olimpiada Mariańska to czas rywalizacji sportowej, ale także budowania relacji z Panem Bogiem i drugim człowiekiem. Na XVI Olimpiadę przybyli uczestnicy z 8 parafii prowadzonych przez Księży Marianów: z Rdzawki, Lublina, z dwóch warszawskich parafii: z Marymontu i Stegien, z Goźlina, Puszczy Mariańskiej, Góry Kalwarii i oczywiście gospodarze ze Skórca.

Nowością tegorocznej Olimpiady były zawody w strzelaniu z broni pneumatycznej, w łucznictwie oraz w darcie, a w miejsce unihokeja - piłka koszykowa.

Gośćmi specjalnymi pierwszego dnia Olimpiady byli „Wyrwani z niewoli” – nawróceni raperzy, którzy podzielili się świadectwem swojej wiary i porwali uczestników do wspólnego uwielbienia Boga śpiewem. W tym miejscu składamy podziekowania ks. Łukaszowi Wiśniewskiemu, dyrektorowi Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich, które pomogło w organizacji koncertu w ramach profilaktyki przeciwuzależnieniowej dla dzieci i młodzieży. Ks. Łukasz od wielu lat aktywnie wspiera Duszpasterstwo Młodzieży i Powołań w oragnizowaniu Olimpiady, pełniąc również rolę sędziego piłkarskiego.

Drugiego dnia Olimpiady odbyły się zawody piłki nożnej, siatkowej i koszykowej oraz zawody lekkoatletyczne. Na koniec dnia uczestnicy wzięli udział w nabożeństwie adoracji krzyża. Olimpiadę zakończyła uroczysta Msza św., a po niej wręczenie pucharów, medali i dyplomów.

Zawody odbyły się w następujących kategoriach: szkoła podstawowa - klasy 3-5, szkoła podstawowa - klasy 6-8; oraz szkoła średnia.

Oto wyniki zawodów drużynowych:

Zwycięzcy w strzelectwie: Góra Kalwaria (3-5), Lublin (6-8), Góra Kalwaria (szkoła średnia).

Zwycięzcy w łucznictwie: Skórzec (3-5), Marymont (6-8 oraz szkoła średnia).

Zwycięzcy w darcie: Rdzawka (3-5), Lublin (6-8), Marymont (szkoła średnia).

Zwycięzcami  w siatkówce została drużyna ze Skórca, 2. miejsce Marymont 3.miejsce Lublin.

Zwycięzcami w koszykówce została Rdzawka, 2. miejsce Marymont, 3. miejsce Lublin.

Zwycięzcami w piłce nożnej (3-5) została Góra Kalwaria, 2. miejsce Goźlin, 3. miejsce Skórzec.

Zwycięzcami w w piłce nożnej (6-8) został Goźlin, 2. miejsce Marymont, 3. miejsce Rdzawka.

Zwycięzcami w w piłce nożnej (szkoła średnia) został Skórzec, 2. miejsce Marymont, 3. miejsce Góra Kalwaria.
Zapraszamy do fotorelacji w galerii zdjęć.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, duszpasterzom, wolontariuszom z grupy młodzieżowej w Skórcu  zaangażowania i stworzenia wspaniałej atmosfery!